31102020

Wzrost zainteresowania Twitterem w Polsce

Data: 2012-08-28

Pomimo dużej popularności w wielu krajach, Twitter w Polsce jest jeszcze w powijakach. Tak na dobrą sprawę niewielu jest takich, którzy kojarzą to pojęcie. Należałoby tutaj również zwrócić uwagę na to iż nie wielu z niego korzysta.  

Jednakże można już dostrzec w tym względzie światełko w tunelu. Bowiem ogromny potencjał komunikacyjny i marketingowy tkwiący w Twitterze zaczynają  dostrzegać już ci którym szczególnie zależy na umacnianiu wizerunku oraz wykorzystaniu społeczności w celach marketingowych.

Widać  wyraźnie, że drzemiący w Twiterze potencjał przestali bagatelizować już politycy, artyści oraz prasa. Coraz większe zainteresowanie okazują  mu także marketerzy, blogerzy, a także przyszłościowo myślący przedsiębiorcy oraz znane marki.

Do czego możemy używać Twittera?

Twittera zasadniczo używamy do dzielenia się krótkimi informacjami i wiadomościami w czasie rzeczywistym. Możemy tutaj także monitorować opinie na temat firmy, marki oraz produktów. Twitter jest serwisem, dzięki któremu już w niedługim czasie będziemy mogli zawierać internetowe znajomości jeszcze łatwiej niż na innych portalach społecznościowych. Można też tutaj zauważyć jeszcze inną możliwość jaka tkwi w Twitterze. Otóż Twitter okazuje się być doskonałym narzędziem do promowania swojego bloga i szukania nowych czytelników.

Wiadomości na Twiterze podobnie jak wpisy na blogach są powszechnie i globalnie dostępne. Dzięki temu może niemal od razu poznawać nowych znajomych.

Jak już wcześniej wspomniano, wiadomości na Twitterze publikowane są w Internecie w czasie rzeczywistym, a to powoduje, że jesteśmy zawsze na bieżąco z najświeższymi wiadomościami.