02122020

Adobe Reader najpopularniejsza aplikacja do przeglądania formatu PDF

Data: 2012-08-18

Bezsprzecznie najpopularniejszą aplikacja do przeglądania i drukowania formatu PDF jest adobe reader. PDF stal się obecnie jednym z najpopularniejszych formatów zapisu elektronicznego. Zaś Adobe Reader umożliwia  zapis dokumentu ściągniętego z Internetu, wyświetla transparentne pliki graficzne oraz umożliwia automatyczne dopasowanie rozmiaru dokumentu do wielkości okna.

Ewolucja oprogramowania firmy Adobe Systems.

Na przestrzeni swojej wieloletniej działalności firma Adobe Systems co rusz ulepszała swoje produkty. Co jakiś czas powstawało nowe oprogramowanie.

W tej chwili najbardziej godnym polecenia jest nas pewno Adobe Reader 9,5 oraz najnowszy program firmy Adobe Reader X. Ten pierwszy to bezpłatny program do przeglądania dokumentów zapisanych w formacie PDF, który bez jakichkolwiek kłopotów i problemów poradzi sobie z ich otwieraniem i drukowaniem. Jeśli zaś chodzi o Reader X, to jest to kolejna i zarazem najnowsza  wersja przeglądarki dokumentów zapisanych w pliku PDF. Program ten nie tylko doskonale  poradzi sobie z otwieraniem i drukowaniem dokumentów, ale również dzięki zastosowaniu w nim tak zwanej piaskownicy, może on separować dokumenty od systemu i innych programów. Dzięki takiemu mechanizmowi komputer nasz oraz zawarte w nim dane będą chronione i żadne złośliwe skrypty dołączone do dokumentów nie będą miały możliwości wyrządzenia jakiejkolwiek szkody.

Na dzień dzisiejszy coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na korzystanie z przeogromnych możliwości oprogramowania Adobe Reader i stosuje go jako naturalne narzędzie do wymiany dokumentów i przesyłania formularzy cyfrowych oraz innych publikacji elektronicznych.

W celu umożliwienia wszystkim pracownikom przedsiębiorstwa, organizacji, firma Adobe przyznaje  firmom prawa do rozpowszechniania programu Reader w ich wewnętrznych witrynach za pomocą takich nośników jak płyty CD.