31102020

czyszczenie klimatyzacji

Data: 2014-01-23

Wszyscy użytkownicy klimatyzacji domowej powinni pamiętać, że korzystając z włączonej klimatyzacji  oddychają powietrzem pobranym z zewnątrz, przepływającym przez kanały i urządzenie klimatyzacyjne. Dlatego w ich interesie jest dbanie o czystość tych urządzeń.  Osoby korzystające z tego dobrodziejstwa jakim jest klimatyzacja zwłaszcza podczas upalnego lata, często zapominają o tym co może im grozić ze strony nie czyszczonej klimatyzacji.

 W każdym urządzeniu klimatyzacyjnym przed wylotem powietrza znajduje się  filtr powodujący oczyszczanie chłodnego powietrza z kurzu i innych niebezpiecznych zanieczyszczeń. Jednak po pewnym czasie użytkowania klimatyzacji na filtrach osadzają się zanieczyszczenia przez, które maleje wydajność pracy takiego urządzenia, natomiast w znacznym stopniu wzrasta zużycie energii. Tego typu zanieczyszczenia staja się często pożywką dla drobnoustrojów, które rozwijają się w klimatyzacji, a następnie wraz z wydmuchiwanym powietrzem dostają się do  wentylowanego pomieszczenia. Do najbardziej niebezpiecznych spośród nich bakterii można wymienić bakterię Legionella, które powodują poważne schorzenia płuc.

W związku z powyższym każdy użytkownik klimatyzacji nie tylko dla własnego zdrowia, ale także oszczędności powinien regularnie czyścić tego typu urządzenia przynajmniej raz na dwa tygodnie. Obecnie na naszym rynku dostępne są doskonałe preparaty czyszczące, które szybko i skutecznie czyszczą całą klimatyzację, łącznie z przewodami. Więcej na stronie http://www.pol-sil.pl