02122020

Rodzinne spływy kajakowe i nie tylko

Data: 2014-01-28

Woda, obcowanie z naturą i przyjemność wiosłowania to rzeczy dla których wiele osób sięga po wiosła i wsiada w kajak. To kajakiem można przepłynąć rzekę, jezioro, a nie rzadko również morze, wszystko to zależy od preferencji użytkownika. Jednak kajak to nie tylko obcowanie z natura, ale dobry sposób zwiedzania ciekawych miejsc znajdujących się na wodnym szlaku. Dlatego tez każdemu, kto spędza dużo czasu na kajaku opłaca się kupić odpowiedni dla siebie pływający sprzęt. Zobacz na stronie kajakiipontony.pl.

Znawcy tego tematu doskonale wiedzą, że kajaki ze względu na ich przeznaczenie można podzielić na trzy podstawowe grupy, a mianowicie kajaki turystyczne, morskie, oraz górskie.  Średnia długość kajaka turystycznego musi wynosić od 3,5 - 5 m bo tylko wtedy zapewniają duża stabilność i komfortowe pływanie po jeziorach i rzekach nizinnych. Jeśli chodzi o kajaki typowo morskie to długość ich wynosi od 4,5 - 6m i są znacznie węższe i mają zadarte ku górze zarówno dziób jak i rufę, co sprawia, że takie kajaki dzielnie radzą sobie z falami morskimi. Najkrótsze są kajaki górskie od 2 - 3,5 m co znacznie zwiększa ich zwrotność.

W ostatnich latach duża popularnością cieszą się również rodzinne spływy kajakowe, które są idealnym sposobem na wakacyjny relaks. Taka wspólna podróż kajakiem z dzieckiem może być idealnym wypoczynkiem w otoczeniu przyrody. Jednak decydując się na taką podróż kajakową z dzieckiem należy przede wszystkim zadbać o jego bezpieczeństwo. Dlatego też nieodzownym elementem wpływającym na jego bezpieczeństwo jest kamizelka ratunkowa.