31102020

Wszechstronne zastosowanie konopi

Data: 2013-10-04

Nasiona konopi jak i konopie były wykorzystywane od tysięcy lat i na pewno wtedy przynosiły więcej pożytku, dobra niż zła do czasu kiedy zostały demonizowane, a nastąpiło to dopiero w naszych czasach. Czytając na ten temat można się dowiedzieć, że wiele wielkich cywilizacji bazowało właśnie na tych niebezpiecznych i złych roślinach, za jakie są teraz uważane. Były masowo stosowane w przemyśle, medycynie, a także w żywieniu ludzi i zwierząt.kliknij tutaj ,a dowiesz się więcej na ten temat.

Jest o roślina mająca wszechstronne zastosowanie. Na świecie mało jest takich roślin. Początkowo była  ona uprawiana w celu otrzymywania z niej włókna oraz nasiona. Włókno konopi od wieków stosowano do produkcji płótna żaglowego, a także materiału do wyrobu ubrań. Ponadto produkowano z niego liny i powrozy. Konopie w medycynie to możliwość leczenia setek schorzeń,  chorób. Jeden z pierwszych osób, które pisały na temat leczniczego i narkotycznego działania konopi indyjskich był chiński cesarz Shen Chung, który żył w 2737 r p.n.e. Szczególną rolę odegrały one w kulturze arabskiej, ponieważ używane były tam nie tylko jako narkotyki, ale przede wszystkim jako środek przeciwbólowy i terapeutyczny.

Jeśli zaś chodzi o stosowaniu konopi w żywieniu należy wspomnieć, że miały szerokie zastosowanie w produkcji oleju, zaś samo ziarno było po prostu spożywane w stanie nie przetworzonym, ponieważ posiadają niezbędne substancje odżywcze. Udowodniono bowiem, iż nasiona te mogą dostarczyć człowiekowi niezbędnych składników do życia, dzięki, którym mógłby żyć i nie głodować.