18042019

Zastosowanie wciągnika linowego

Data: 2013-06-04

W suwnicach pomostowych, bramowych i pół bramowych zarówno jedno dźwigowych jak i dwu dźwigowych, a także do innego rodzaju rozwiązań można z powodzeniem zastosować wciągnik linowy marki GH. Firmy zajmujące się ich produkcją oferują tego typu wciągniki o udźwigu od 800 kg do 100 ton w kilku wersjach, a mianowicie na wciągniki na łapach, podwieszane, na czołownikach i niskiej zabudowy.

Jakie są zalety wciągników linowych zastosowanych w suwnicach?

Otóż standardowo suwnice wyposażone są we wciągnik linowy marki GH, jednak dużą ich zaletą jest możliwość zastosowania wciągnika głównego jak i pomocniczego na jednym wózku jezdnym lub na dwóch niezależnych. Zazwyczaj oferowane przez firmy produkcyjne wciągniki w standardzie posiadają dwie prędkości podnoszenia, czyli normalną i zwolnioną, jednak firmy te na specjalne zamówienie klienta mogą zapewnić, że prędkość może być płynnie sterowana za pomocą falownika. Wszystkie wciągniki linowe tej marki są niezwykle wytrzymałe, kompaktowe o budowie modułowej, łatwe w utrzymaniu. Wciągniki linowe ponadto posiadają różne rodzaje przełożenia, a także różne rodzaje zasięgu pracy haka co jest uzależnione od wymagań co do rozruchów na godzinę i względnego czasu pracy.

Firma produkująca tego typu urządzenia jak suwnice, wciągarki wciągniki zajmuje się również remontami odtwarzającymi urządzenia dźwignicowe, co często umożliwia istotne wydłużenie okresu ich użytkowania, a także dostawa i ich montażem, a także wykonują projekty do nietypowych zastosowań.