31102020

Tanio i energetycznie

Data: 2012-09-04

Z reguły wszyscy lubimy zimę ale z tej strony wyjazdów w góry, bo biorąc tą drugą stronę, czyli okresu grzewczego to już sprawa wygląda inaczej. Zawsze co roku ceny opału idą w górę, zatem coraz trudniej jest z zakupieniem odpowiedniej ilości opału. Fachowcy z tej branży opracowali nowa technologię produkcji w efekcie której otrzymywany jest granulat węglowy. Cenowo jest atrakcyjny bo dużo tańszy od węgla a jego wartość energetyczna wystarczająco wysoka. Korzyść jest podwójna, bo klient jest zadowolony z niskiej ceny a kopalnie pozbywają się mułu węglowego, który powstaje przy wydobyciu węgla a służy właśnie do produkcji granulatu węglowego.

Zdrowa konkurencja

Konkurencja na rynku w każdej branży jest zdrowym zjawiskiem patrząc ze strony nas, klientów. Także sprzedaż węgla pokazuje, jak ważna jest cena towaru. Ten nowy produkt paliwowy jest zwolniony z opłat akcyzowych ponieważ jest paliwem odnawialnym. Na razie przedstawiciel handlowy producenta paliw opałowych, czyli firma z Kleszczowa niedaleko Gliwic swoją ofertę kieruje wyłącznie do podmiotów gospodarczych, bo sprzedaż węgla musi obejmować zamówienie na min. 25 ton. Wszyscy jednak liczymy na to, że za niedługo każdy z nas będzie mógł zamówić sobie potrzebną ilość tego tańszego i dobrego opału.

Nic bez kontroli

Mogło by się wydawać na pierwszy rzut oka, że to prosta produkcja zadowalająca każdego. Chyba nikt nie odważył by się palić niesprawdzonym paliwem. Te proponowane w ofercie rodzaje paliw wszystkie posiadają wyniki badań potwierdzające wymagane parametry. Oferta firmy nie ogranicz się tylko do granulatu węglowego, bo możemy także zakupić granulat węglowy rozdrobniony, miał węglowy oraz muł węglowy rozdrobniony suchy i mokry. W takiej sytuacji zima staje się mniej straszna dla nas i dla naszych portfeli.